Alarmowy: 998 | Miejski: (22) 774-28-28 | FAX: (22) 774-28-88

Lista laureatów i osób wyróżnionych w konkursie plastycznym

pt.: „Ogień, woda, niepogoda- strażak zawsze rękę poda.” organizowanym przez Komendanta  Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie,

pod patronatem Starosty Powiatu Legionowskiego

2017 rok

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie informuje, że w dniu 6 listopada 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Ogień, woda, niepogoda – strażak zawsze rękę poda” organizowany przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie pod patronatem Starosty Powiatu Legionowskiego.

Na konkurs na etap gminny wpłynęły 162 prace, na etap powiatowy 43 prace.

Ideą konkursu było:

  • zwrócenie uwagi na zagrożenia, do jakich dochodzi w codziennym życiu,
  • popularyzacja profilaktyki przeciwpożarowej wśród uczniów,
  • znajomość numeru alarmowego straży pożarnej,
  • różnorodności i wszechstronności działań straży pożarnej,
  • ukazanie rozległego spektrum działań  ratowniczo– gaśniczych, takich jak gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków drogowych, katastrof chemiczno – ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń czy klęsk żywiołowych,
  • rozwój zainteresowań plastycznych u młodego pokolenia.

Komisja pod przewodnictwem p. Barbary Retmaniak– plastyka i Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie Mieczysława Klimczaka, ze względu na wysoki poziom prac, wyłoniła laureatów i osoby wyróżnione w kategoriach wiekowych przewidzianych w regulaminie konkursu. Priorytetem wyboru pracy komisji była zgodność z tematem i ideą konkursu, samodzielność, inwencja twórcza.

Rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów i osób wyróżnionych oraz dyplomów dla uczestników konkursu odbędzie się na sesji listopadowej Rady Powiatu Legionowskiego. Dokładny  termin zostanie podany w najbliższym czasie.

Kolejność alfabetyczna

I grupa wiekowa 5-7 lat

Laureaci:

  • Królak Nikodem– S.P. nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
    w Wieliszewie
  • Sapiejewska Olga– S.P. im. Armii Krajowej w Jabłonnie
  • Tarczyński Wojciech– Przedszkole Miejskie nr. 11 w Legionowie

Wyróżnienia:

  • Jabłonowska Róża-P. nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
    w Wieliszewie
  • Lisowska Małgorzata– S.P. im. Armii Krajowej w Jabłonnie
  • Wiktoria Szczepańska– Zespół Szkolno- Przedszkolny
    Z. Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej

II grupa wiekowa 8-10 lat

Laureaci:

  • Kalmus Jakub-P. im. Jerzego Szaniawskiego w Jadwisinie
  • Kostro Aleksy– S.P. im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej
  • Płachecki Wiktor– S.P. nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie

Wyróżnienia:

  • Brzozowy Kacper– S.P. im. Armii Krajowej w Jabłonnie
  • Leszko Filip-P. im. Mikołaja Kopernika w Serocku
  • Nowak Filip– S.P. nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie
  • Rusiniak Kinga– S.P. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr. 2 w Legionowie

III grupa wiekowa 11-13 lat

Laureaci:

  • Dębek Oskar-P. im. Mikołaja Kopernika w Serocku
  • Senkowska Daria– S.P. im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej
  • Zadrożna Aleksandra– S.P. im. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich w Wólce Radzymińskiej

Wyróżnienia:

  • Głowacka Natalia– – S.P. nr. 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie
  • Przybysz Martyna– Zespół Szkolno- Przedszkolny
    Z. Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej
  • Sas Martyna – S.P. nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie

Prace zwycięzców będzie można zobaczyć wkrótce na stronie i facebooku  komendy.

Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

 Życzymy dalszej inwencji twórczej i kreatywności.

Do zobaczenia na sesji.